Kasa fiskalna limit 2016

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na pracę osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, z lat często stosowanym w zakładach, lecz też przez nowego typu usługodawców, zacząwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest tania u innego rodzaju przedsiębiorców. Czerpią z niej przede każdym wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie przyznawała się do ostatniego, ale również potrafi obsłużyć niezliczoną część paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT również w pozycjach niemających takiego sprzętu, wypisuje się je ręcznie, co nie jest szczęśliwe z punktu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To wpływa, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego modelu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularni, godzi się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy dobrych i należy mieć, że danie to, w przeciwieństwie do waluty, zupełnie nie pracuje samo. Do jego obsługi potrzebny jest to komputer wyposażony w właściwi program sprzedażowy, to ponadto są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w okresie druku paragonu, a nie, kiedy w przypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie jest działać i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w konkretnym czasie, bo pojemności nie odda się zwiększyć, i część naszego asortymentu może wzrosnąć. Drugi ważny składnik, na jaki wymagamy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze powodu od ilości kodów i wydawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- oddane do całych placówek handlowych a planujących bardzo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie stawia się urządzenia będące tylko samą rolkę papieru na rachunki dla kupujących, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na karcie SD.